منابع طبيعي پشتوانه جهاد اقتصادي | هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد. | هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد. موتور هاي بيشتر جستجو در وب

منو اصلی

سرويس خبري


نام :
ايميل :

پيگيري مكاتبات

شماره نامه :

نظر سنجي

پورتالها

GIS & RS

صفحه اصلی > شرح وظایف واحدها  > معاونت فني > اداره بهره برداري > سوابق بهره برداري در استان 

 

                        سوابق بهره برداری در استان

         بهره برداری از درختان بنه در سطح روستاهای پاوه واورامانات  اسلام آباد گیلانغرب وسرپلذهاب  توسط اهالی کرد اورامانات صورت گرفته  وبیش از دو قرن قدمت دارد . به مقتضای نیاز روستائیان وتقااضای بازار سالهای متمادی به صورت اتفاقی یا مستمر توسط مالکین ودر زمان مالکیت دولت بر جنگلها ومراتع به صورت اجاره یا اخذ بهره مالکانه توسط دولت تداوم داشته است علاوه برآن عرصه های مذکور تواما مورد تعلیف دام نیز قرار میگیرند. لازم به توضیح است كه از منطقه اورامانات مركزحرفه سقز چيني در كشور بوده واز اين منطقه استاد کاران سقز چین در قالب گروههای کاری به سایر استانها از جمله فارس،  کهکیلویه وبویر احمد وچهار محال وبختیاری عزیمت و جنگلهای بنه را مورد بهره برداری قرار میدهندبه نحويكه بسياري از بوميان آن نواحي اين حرفه را از كارگران اوراماناتي آموخته واكنون در بعضي نقاط خود به بهره برداري از جنگل هاي بنه اقدام مي نمايند.

 

امروز

جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧

اوقات شرعي

وضعيت هوا

weather.ir is down

پيش بيني وضع هوا

اطلاعات سايت

آمار بازديد كنندگان

اين صفحه

3987

امروز 1030
كل 3760382
زمان بارگزاري صفحه
0/3125

آگهي ها

      اطلاعیه زمان ورود و خروج دام در مراتع قشلاقی استان

قابل توجه دامداران اعم از عشایر و روستائیان به استناد تبصره 1و2 ماده 47 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده 690 قانون مجازات اسلامی رعایت نکات ذیل توسط دامداران الزامی می باشد : 1- زمان ورود دام و استقرار در مراتع گرمسیری استان کرمانشاه و استان های همجوار تاریخ 15/9/91 می باشد. 2- لازم است هر دامدار ذیحق با پرداخت عوارض چرای دام(حق علفچری) پروانه چرای دام خودرا تمدید نماید و دامداران ذیحقی که تعداد دام مجاز آنها کمتر از 50 واحد دامی بوده و پروانه برای آنها صادر نشده است باید یک نسخه از فیش پرداخت عوارض علفچری در سال 91 را همراه خود داشته باشند تا به مأمورین منابع طبیعی ارائه نمايند و درصورت پرداخت نکردن عوارض چرای دام بعنوان دامدار غیرمجاز شناخته شده و با آنها برخورد خواهد شد. 3- دامداران ذیحق باید برابر تعداد دام مجاز مندرج در پروانه چرا دام وارد مرتع نمایند و درصورت ورود دام مازاد به مراتع به ازای هر رأس دام 72400تومان جریمه خواهند شد. 4- دامداران غیرمجاز حق ورود دام به مراتع را نداشته و درصورت ورود دام به مرتع علاوه بر کوچ از منطقه به ازای هر رأس دام 72400تومان جریمه خواهند شد و یا احشام آنها با حکم دادگاه به نفع دولت مصادره می گردد.