ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
صفحه اصلی > تالار گفتمان > انجمن ها << بازگشت به ليست انجمنها <<بازگشت به گروه تالار گفتگو با موضوعات جنگلداری و جنگل کاری


 مطلب اصلي
 عنوان : چند هکتار جنگل در استان کرمانشاه وجود دارد ؟
FAQ
تاريخ :
1400/02/04
FAQ
کاربر :
bejad
FAQ
متن :
می خواستم اگر امکان دارد توضیح کاملی در خصوص جنگل های استان به صورت کامل (چند هکتار و نوع گونه های جنگلی پاسخ داده شود)؟ پاسخ
 عنوان : جواب مساحت جنگل ها و نوع گونه های جنگلی در استان
FAQ
تاريخ :
1400/02/04
FAQ
کاربر :
bejad
FAQ
متن :
رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: این استان 527 هزار هکتار جنگل دارد.

عبدالعلی جلیلیان به مناسبت هفته منابع طبیعی در گفت و گو با ایسنا، مساحت جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه را 527 هزار و 403 هکتار اعلام کرد و افزود: این استان از نظر مساحت جنگل‌ بین یازده استان ناحیه رویشی زاگرس، در جایگاه ششم قرار دارد.

جلیلیان گونه غالب جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه را بلوط ایرانی عنوان کرد و افزود: بنه، زالزالک، گلابی جنگلی، ارزن، کیکم و آلبالوی جنگلی از دیگر گونه‌های جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه هستند.

رئیس اداره جنگلداری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه بیش از دو درصد جنگل‌های استان کرمانشاه جزو جنگلهای انبوه به شمار می‌روند، گفت: بیش از 39 درصد جنگل‌های این استان از نوع نیمه انبوه و 58 درصد دیگر جزو جنگل‌های تُنُک دسته بندی می‌شوند.

جلیلیان با بیان اینکه بیشترین جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه در منطقه اورامانات هستند، گفت: شهرستان پاوه بیشترین جنگل‎های استان کرمانشاه را دارد، ضمن اینکه در شهرستان‌های جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، اسلام آباد غرب، دالاهو، کرمانشاه و قصرشیرین هم به صورت محدود جنگل داریم.

جلیلیان با بیان اینکه 40 درصد نیاز آبی کشور را جنگل‌های زاگرس تامین می‌کنند، گفت: این جنگلها نقش مهمی در حفاظت خاک دارند، ضمن اینکه در کنار ارزش‌های زیستی در تصفیه هوا و کاهش میزان آلودگی‌های هوا نقش مهمی دارند. این جنگلها از نظر اکوتوریسمی هم دارای ارزشهای زیادی هستند.

وی در ادامه اشاره ای هم به مسائل و مشکلات جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه داشت و افزود: هم اکنون عمده مشکلات جنگل‌های زاگرس در این استان به عدم نفوذپذیری نزولات جوی در خاک به دلیل کوبیدگی سطح خاک به علت حضور بیش از حد دام در عرصه برمی‌گردد که تاثیر آن را در زادآوری طبیعی جنگل‌ها به وضوح می‌توان دید.

جلیلیان سپس از آفت لورانتوس به عنوان یکی دیگر از مشکلات حال حاضر جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: 60 هزار هکتار از جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه یعنی معادل حدود 10 درصد مساحت جنگل‌های استان درگیر این آفت شده بود که اقدامات مقابله‌ای لازم برای حدود 30 هزار هکتار از این سطح انجام شده و مابقی نیز در دست انجام است.

وقوع آتش‌سوزی و پیامدهای ناشی از آن، تخریب‌های ناشی از اجرای پروژه‌های عمرانی و راه‌سازی و... از دیگر مشکلات حال حاضر جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه است که جلیلیان به آنها اشاره کرد.

رئیس اداره جنگلداری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تا چند سال گذشته جنگل‌های زاگرس با پدیده خشکیدگی بلوط مواجه بودند، گفت: 175 هزار هکتار از جنگل‌های زاگرس در استان کرمانشاه درگیر خشکیدگی بلوط بود که خوشبختانه بارندگی‌های خوب رخ داده ظرف چند سال اخیر روند گسترش خشکیدگی جنگل‌های بلوط را متوقف کرد، به نحوی که شرایط از حالت تهدید خارج شده و در حالت طبیعی قرار گرفته است.

اطلاعات تماس
ساختمان مرکزی - کرمانشاه
میدان جمهوری اسلامی سی متری
منابع طبیعی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری
37250515-6
kermanshah@frw.org.ir
آمار بازدید

بازدید این صفحه :3607

بازدید امروز :362

کل بازدید :6731410

بازدیدکنندگان آنلاين :2

زمان بازدید :0/3906
نظرسنجی
نظر شما راجع به این پورتال چیست؟

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی ضعیف

جمله تصادفی
 
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان كرمانشاه است.